233 114 411


Jak prodat auto

Potřebujete prodat auto a řešíte pro a proti v různých způsobech prodeje?

První, co asi zkusí každý, kdo auto prodává, je říci o tomto všem svým známým a příbuzným v okolí, třeba se Vám podaří vaše auto prodat svému bratranci, kolegovi v práci aj.

Ale, nepodaří-li se Vám uspět, stojíte před několika variantami, jak auto prodat:

Prodej auta v autobazaru.

V závislosti na tom, jak rychle peníze potřebujete a kolik peněz očekáváte za automobil máte na výběr z dvou variant prodeje.

První možností, která je nejjednodušší, je nabídnout vůz autobazaru k tak zvanému výkupu. Automobil prodáte autobazaru, zinkasujete hotovost a o nic víc se nestaráte. Tento způsob prodeje je nejrychlejší, nejjednodušší, ale očekávejte, že také obdržíte méně peněz.

Druhou variantou prodeje v autobazaru je komisní prodej. Komisní prodej znamená, že autobazar Váš vůz nabídne k prodeji a jakmile bude automobil prodán, tak vám po odečtení provize z jeho prodeje dá za automobil peníze. Při této variantě počítejte s nějakou dobou čekání, než se vůz prodá, zato Vás ale čeká více zinkasovaných peněz oproti výkupu, protože auto neprodáváte za cenu výkupní, ale prodejní, která je pouze snížená o prodejní provizi autobazaru.

Prodej automobilu na inzerát.

V případě této formy prodeje na Vašich bedrech leží veškeré záležitosti s prodejem související, ať již nafocení auta a zadání jeho inzerátu, tak předvádění auta zájemcům o jeho koupi, vytvoření kupní smlouvy i zajištění odhlášky auta v registru na nového majitele.

Za tuto práci Vás však čeká ze všech variant nejvyšší inkasovaná částka, auto prodáváte za prodejní cenu a nikomu nehradíte žádnou provizi.

Pokud narazíte na zájemce o koupi Vašeho auta, ať už se jedná o známého, příbuzného či kupce na inzerát a on bude chtít koupit auto na splátky, obraťte se na nás, jsme specialisté půjčky na auta prodávaná mezi osobami.

Jak koupit auto

Mezi hlavní kritéria, na která je třeba brát při nákupu automobilu zřetel jsou cena kupovaného auta.

Cena automobilů se dnes oproti letům minulým posuzuje dobře, na českém internetu je mnoho inzertních portálů, na kterých se nabízejí auta k prodeji a to jak od soukromníků, tak na inzerát.

Doporučujeme Vám, poohlédnout se také po zahraničních serverech, zda vozidlo nejde levněji sehnat v zahraničí. Naše společnost umí zajistit jak vlastní dovoz vozu včetně jeho profinancování na splátky, tak veškerou administrativu. 

Určitě naleznete jak na českém tak zahraničním internetu mnoho nabídek, které na sebe budou navazovat a nad nimi budou zářit jedna či dvě nabídky s extrémně nízkou cenou. Proti těmto inzerátům doporučujeme se obrnit a „nevnímat je", z našich zkušeností 99,9% těchto inzerátů jsou buď úplným podvodem a vozidlo ve skutečnosti neexistuje nebo se jedná o pokus „krátkozrakého" prodejce nalákat do své prodejny zákazníky.

Při příjezdu na místo najednou zjistíte, že vůz není nabízen za uvedenou cenu a prodejce se bude vymlouvat na chybujícího kolegu. Když na tuto praktiku v praxi narazíte, nekupujte u tohoto prodejce, vždyť poprvé se Vás snažil podfouknout ještě před vaším příjezdem...

Zajímavou možností koupě automobilu je také nákup aut od leasingových společností. Naší nabídku aut naleznete v našem autobazaru.

Pozor na podvodníky s finančními službami

Naše společnost s 20ti letou tradicí na trhu upozorňuje zájemce o poskytnutí půjček na praxi některých pochybných zprostředkovatelů půjček a úvěrů.

Po jejich kontaktování na běžný mobilní telefon, který naleznete obvykle v rubrice půjčky v denním tisku, se dozvídáte, že v případě zájmu o poskytnutí půjčky máte telefonovat na jiné telefonní číslo. Jedná se o čísla se zvýšenými sazbami za každou provolanou minutu.

Řeknete si, vždyť mé údaje jako o žadateli o půjčku sdělím hned, to nebude stát moc peněz. Ale opak je pravdou, operátoři těchto „úvěrových společností" jsou speciálně školeni na prodlužování hovoru s Vámi jako zájemcem o úvěr. Až po ukončení hovoru Vám dojde, že jste s operátorem hovořili přes 10 minut a hovor Vás vyšel na několik set korun.

Pokračováním této žádosti o půjčku je buď zamítavá SMS zpráva nebo další požadavek o telefonát na placenou linku. Výsledkem zřídka bývá skutečné poskytnutí půjčky.

Tito podvodní zprostředkovatelé půjček mají hlavně za cíl zinkasovat telefonní poplatky, nic víc.

Solidní úvěrové společnosti a obchodní zástupci těchto úvěrových společností této praxe nikdy nevyužívají. Obracejte se v případě zájmu o poskytnutí úvěru na stabilní společnosti s delší tradicí, mezi které se řadí i VLTAVÍN leas, a.s.


Chcete více informací, jak získat nejlepší úvěr za poloviční dobu a s polovinou podkladů? Kontaktujte nás.

233 114 411
Rychlá navigace
SEO optimalizace